TYPO3 версії 10 LTS – Нові функції, підвищення продуктивності та унікальний досвід користувачів на додаток

TYPO3 спільнота випустила нову версію системи керування вмістом TYPO3 з довгостроковою підтримкою (LTS), веб-платформа на базі PHP, яка використовується різними підприємствами у всьому світі. Нова версія підтримуватиметься протягом шести років.

місто Баар, Швейцарія, 21 квітня 2020 року
 

"Після більш ніж 20 років з TYPO3, я дуже радий, що ми послідовно слідуємо обраному нами шляхом. TYPO3 продовжує розвивати масштабоване та надійне керування вмістом з відкритим кодом, - каже Олів'є Добберкау, президент TYPO3 Асоціації. "Я пишаюся тим, що завдяки десятій версії TYPO3 LTS ми даємо ще більше можливостей людям, компаніям та організаціям реалізовувати їх чудові онлайн-проекти."

Керуючий директор TYPO3 ТОВ, Матіас Шрайбер, про новий головний реліз: "10 - це якесь магічне число, і це щось із ювілейного програмного забезпечення. TYPO3 версії 10 LTS - найкраща CMS, яку ми коли-небудь випускали".

Нові функції, які переконують

Новий випуск TYPO3 версії 10 LTS з'явилося багато нових можливостей, підвищено продуктивність та багато покращень завдяки досвіду користувачів. До випуску додано понад 120 нових функцій, які роблять сучасні веб-сайти простішими в керуванні, більш сумісними та ще більш безпечними, даруючи ще більше радості від щоденної роботи з TYPO3. Результатом використання надійних встановлених пакетів PHP та стандартів є стабільність API в усьому ядрі TYPO3. Це дозволяє редакторам, адміністраторам, а також розробникам розширень користуватися кращими практиками та легко налаштувати складну та потужну систему.

Інформаційна панель

Найбільшою і найцікавішою новою функцією, яка увійшла до ядра ​​TYPO3, є інформаційна панель. Інформаційну панель з нетерпінням чекали всі, панель надає користувачам адміністративного розділу швидкий огляд важливої ​​системної інформації і подій та їх статусів. Інформація відображаються в окремих блоках, а їх широкий спектр типів та стилів доступний у вікні. Деякі стандартні інформаційні блоки включені до ядра ​​TYPO3, наприклад, посібник початку роботи, новини TYPO3 з RSS-каналу та деяка основна інформація про поточний екземпляр TYPO3. Розробники можуть створювати власні інформаційні блоки, а користувачі панелі керування можуть додавати, видаляти та переставляти ці блоки як їм заманеться, налаштовувати декілька інформаційних панелей та легко перемикатися між ними.

Електронні повідомлення на основі HTML шаблону

До сьогодні системні повідомлення TYPO3 були простими текстовими листами. Нова основна версія підтримує вишуканий, заснований на HTML шаблонах та звичайних текстових електронних повідомлень з використанням механізму шаблонів Fluid. Зараз декілька основних електронних повідомлень які надсилає TYPO3 використовують новий формат, наприклад, електронне повідомлення, яке надсилається, якщо користувач увійде до панель керування і електронне повідомлення, що надсилається користувачам, коли змінюється елемент робочої області. Змінивши шляхи за замовчуванням до файлів HTML шаблонів Fluid, розробники та інтегратори можуть реалізувати власні спеціалізовані шаблони електронних повідомлень. Уявіть створені системою електронні повідомлення надіслані електронною поштою з вашими кольорами, стилями та логотипом торгової марки чи вашого підприємства.

Нові залежність ін'єкцій та диспетчер подій

Основна версія - це ідеальний випуск для впровадження нових сучасних технологій. Мета використання надійних і встановлених пакетів PHP та стандартів у всьому ядрі TYPO3 очевидна у важливих областях: введення залежності (DI), і відправлення подій (PSR-14). Ці технології дозволяють розробникам, особливо розробникам розширень, розширювати функціональні можливості ядра та системи, а також швидше розробляти індивідуальні рішення, використовуючи звичні та сучасні інтерфейси, які впізнаванні та сумісні з іншими системами.

Покращена конфіденційність та безпека користувачів

Кожне вдосконалення, яке підвищує безпеку веб-сайту та захищає конфіденційність своїх користувачів, є важливим, незалежно від того, великі чи невеликі зміни: TYPO3 тепер підтримує файли cookie SameSite для поліпшення конфіденційності користувачів. Усі зовнішні посилання, оброблені функцією TypoLink TYPO3, також за замовчуванням використовують атрибут тегу rel="noopener noreferrer". Безпека - це завжди важливий акцент у TYPO3, і всі паролі шифруються за допомогою криптографічного алгоритму. TYPO3 підтримує інші алгоритми, такі як Argon2i та PBKDF2. 

Керувати користувачами в адміністративній панелі стало простіше

Облікові записи користувачі в панелі керування - це один із найважливіших наборів даних у системі TYPO3. Керувати обліковими записами користувачів, включаючи реквізити та дозволи користувачів, непросто без ясного та чіткого огляду. Тепер модуль користувача панелі керування надає детальний вигляд адміністраторам TYPO3. Тут відображаються основні дані користувачів, такі як справжнє ім’я, адреса електронної пошти та дата дій, а також групи, дозволи та ін.

Немає більше розірваних зв'язків із валідатором посилань

Налаштований як завдання планувальника для виконання перевірки, валідатор посилань TYPO3 може автоматично виявити непрацездатні посилання. Ця незамінна функція була розширена, і тепер підтримує сторінки, файли, а також зовнішні посилання. Зовнішні посилання тепер також можуть бути перевірені під час редагування.

Ще простіше: Початок роботи з TYPO3

Чудовий досвід користувача TYPO3 походить від його нестандартних можливостей, але це також залежить від того, наскільки правильно налаштований сайт та спеціальні розширення. Десята версія LTS робить простішим початок роботи з TYPO3. Випробувана часом структура дерева сторінок - нагадує класичний Провідник Windows - використовується для управління та підтримки веб-сайтів та вмісту. Щодня редактори вмісту використовують область адміністратора для створення нового вмісту та керування файлами. Менеджер веб-сайтів містить основну конфігурацію веб-сайтів, включаючи підтримку на декількох сайтах і на декількох мовах, дозволяє повністю конфігурувати сайти через інтерфейс користувача, який працює зі сторінками в адміністративні панелі. Це дає можливість новачкам із корпоративного середовища швидко розпочати роботу та ознайомитись із системою з першого клацання.

Технічне обслуговування та підтримка протягом шести років

Десята основна версія TYPO3 LTS підтримуватиметься протягом шести років. Перші три роки безкоштовно TYPO3 спільнотою (півтора року повного регулярного обслуговування плюс ще півтора року пріоритетного виправлення помилок з безпековими та критичними оновленнями). Платна розширена довгострокова підтримка (ELTS) буде доступна до 20 квітня 2026 року.

Загальна інформація про продукт

Ви можете завантажити та знайти більше інформації про TYPO3 на сайті typo3.org. Для послуг, пов’язаних з TYPO3, відвідайте список комерційних партнерів компанії TYPO3 на typo3.com, де також можна придбати доступ до платної розширеної програми довгострокової підтримки (ELTS) для старих версій TYPO3 LTS.

Про TYPO3 Асоціацію та TYPO3 ТОВ

TYPO3 Асоціація координує та фінансує довгострокову розробку TYPO3 CMS. Це некомерційна організація, яка безкоштовно надає громадськості програмне забезпечення. TYPO3 Асоціація - це організація, яка зареєстрована і діє в межах, і відповідно до законів Швейцарії, була заснована членами TYPO3 Спільноти у листопаді 2004 року. Її штаб-квартира знаходиться у місті Баар, Швейцарія. TYPO3 Асоціація є безпартійною та конфесійно-нейтральною. Більше інформації про членів, цілі та можливості фінансування можна отримати за посиланням: https://typo3.org/project/association/

TYPO3 ТОВ  є сервісною компанією, яка створена TYPO3 Асоціацією для надання послуг підтримки та для розробки програмного забезпечення TYPO3 CMS. Більше про компанію TYPO3 ТОВ можна дізнатися на https://typo3.com.

In Other Languages

Press Enquiries

For TYPO3 CMS / TYPO3 Company

Marco Tiel
Phone: +49 211 205436-46
Mail: press(at)typo3.com

TYPO3 GmbH
Emanuel-Leutze-Str. 11
40547 Düsseldorf
Germany

Phone: +49 211 205436-0
Web: www.typo3.com

For TYPO3 Association

mathias.bolt.lesniak(at)typo3.org
(only for press related topics)

TYPO3 Association - Press Office
Mathias Bolt Lesniak
Sihlbruggstrasse 105
CH-6340 Baar
Switzerland

Start Spreading the News

Please feel free to send a copy of the press release to your local media. Just ensure you do not spam. Make it clear that you are not an official representative of the TYPO3 Association or Company, but that you are an agency or individual using TYPO3.

Help Translate! TYPO3's growth is supported by an international community of volunteers. By helping translate our communication into new languages, you help make the CMS available in new areas. Small and large contributions are welcome. Join the Content Group